Ne Zaman Ehliyet Alabilirim ?

Örneğin 01.01.1995 Doğumlu bir genç ehliyet almak için 01.01.2013 Tarihinde başvurabilir. ( B Sınıfı ( Otomobil Ehliyeti ) için geçerlidir )

Eğer A2 ( Motorbisiklet ) ehliyeti almak istiyorsanız yine 01.01.1995 doğumlu bir genç 01.01.2012 tarihinde ehliyet almak için başvurabilir.

Ehliyete Başvurduktan Ne Kadar Süre Sonra Ehliyet Elimize Geçer ?

Ehliyete başvurduktan yaklaşık 3 ay sonra ehliyeti ancak cebinize koyabilirsiniz. Çünkü Türkiye ‘ de ehliyet yazılı sınavları 2 ayda bir yapılıyor ve bu yazılı sınavların sonuçları ancak 1 ay içerisinde açıklanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan İlkokul Mezunlarına Ehliyet başlıklı makalemizde ehliyet alma, ilkokul diploması ile ehliyet ve ilkokul ehliyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazımızı tanıtan kelimeler:

Ne Zaman Ehliyet Alabilirim ?” üzerine 28 düşünce

  1. mustafa

    Ne güzel bi c.tesi pazar geç uyanıyordum. C.tesine ehliyet sınavı koymuşlar. Hiç olmamış bu Herkese günaydın :D

    Yanıtla
  2. AYBEN

    HER TüRLü EHLİYET B SINIFI E SINIFI A2 SINIFI D SINIFI G SINIFI SRC 1 2 3 4 BELGELERİ PSİKOTEKNİK BELGELERİ VERİLMEKTEDİR 312 309 25 10yav atlayip gelemem ki arabam yok ehliyetim yok ellerim bombos ezikmiyim lan ben

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>