İlkokul Mezunları Sürücü Kurslarının Kontenjanlarını Doldurdu

12 Temmuz 2012 Tarihinde Resmi gazete de yayınlanması ile ilkokul mezunları sürücü kurslarına kayıt olmaya başlamışlardı. Bu tarihten itibaren de ehliyet almayı bekleyen ilkokul mezunları resmen sürücü kurslarına yığıldılar. 01 Eylül 2012, 20 Ekim 2012 yazılı sınavı için kayıtlar çoğu kursta doldu. Yılın son sınavı olan 15 Aralık 2012 yazılı sınavı için kayıtlar alınıyor ancak o da kısa bir süre de dolacak gibi gözüküyor.

Bundan dolayı ehliyet almayı düşünenler biran önce sürücü kurslarına başvurup bu yılın son sınavına katılmaları gerekir ki yeni değişikliklerden etkilenmesin. Başbakan Erdoğan’ın yine 12 Temmuz tarihinde bir toplantı yapıp stajyer ehliyet için çalışmaları başlatmıştı. Bu uygulamanın ne zamandan itibaren geçerli olacağı da henüz belli değil.

Ehliyet almak giderek zorlaşıyor, yaşını dolduran her genç bir an önce ehliyet kursuna yazılmalı. Zorlaşma bir yana bir de bu yeni kanunlar ile ehliyet fiyatları da yükselecek. Ayrıca her yıl olduğu gibi büyük ihtimal bu yılda ehliyet kart paraları, sınav harçları ve vergileri de zamlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Lise Son Sınıflara Seçmeli Direksiyon Dersi Önerisi başlıklı makalemizde ehliyet, ehliyet alma ve lisede ehliyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazımızı tanıtan kelimeler:

İlkokul Mezunları Sürücü Kurslarının Kontenjanlarını Doldurdu” üzerine 3 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>