20 Ekim Ehliyet Yazılı Sınavı20 Ekim Ehliyet Yazılı Sınavı

20 Ekim 2012 Cumartesi günü yapılacak olan ehliyet sınavı için son kayıt tarihi 01 Eylül 2012′ dir. Ancak ilkokul mezunları için ehliyet yasası yeni çıktığından dolayı sürücü kurslarında yığılmalar oluyor ve kontenjanlar erkenden doluyor.

20 Ekim 2012 Cumartesi günü ehliyet sınavı için sınav harçlarınızı ( 50 TL ) Vakıf, Ziraat ya da Halk bankasına gidip ehliyet sınavı için diyip sınav harcınızı yatırabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank’ın ATMlerinden de ehliyet sınavı harcınızı yatırabilirsiniz.

20 Ekim sınavı için bankaya harç yatırma tarihleri 03 Eylül – 28 Eylül 2012 Tarihleri arasında yapılacaktır.

Her yazılı sınavında olduğu gibi 20 Ekim 2012 Tarihinde yapılacak olan yazılı sınavın sonuçları da 3 hafta sonra açıklanacaktır. Yani bu yazılı sınavına girenler ehliyetlerini en erken aralık ayının başlarında alabilirler.

Bu sınava girecek arkadaşlar yılın son şanslı arkadaşları oluyor bir nevi çünkü her yıl sınav harçları ve ehliyet vergileri zamlanıyor. Bu yıl zamlanmadan alabilecekler için son sınav tarihi 20 Ekim’dir.

Tüm yazılı sınava girecek sürücü adaylarına başarılar dileriz.

Bir önceki yazımız olan İlkokul Mezunları Sürücü Kurslarının Kontenjanlarını Doldurdu başlıklı makalemizde ilkokul ehliyet, ilkokul mezunu ehliyet ve ilkokullar ehliyet hakkında bilgiler verilmektedir.

20 Ekim Ehliyet Yazılı Sınavı - 20 Ekim Ehliyet Yazılı Sınavı


2 Ağustos 2012 Saat : 3:10

“20 Ekim Ehliyet Yazılı Sınavı” için 6 Yorum

 1. quick diyor ki:

  baba yarın direksiyon sınavı var, hiç bişey bilmiyom, ya ne olur biraz ögretsen. meseleni hallet öyle ya ne meselesi baba yarın sınav var..

 2. AKSU diyor ki:

  Sabah 7 de ehliyet kursu var ve uyuyup.uyanamamaktan korkuom :DSDS

 3. ahenk diyor ki:

  yarın ehliyet sınavım var ve ben bu kadar rahatım vay amk .s.s.s.

 4. arif diyor ki:

  aynı saatte hem ingilizce hem ehliyet sınavı çok güzel

20 Ekim Ehliyet Yazılı Sınavı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz
DMCA.com