20 Ekim Ehliyet Yazılı Sınavı

20 Ekim 2012 Cumartesi günü yapılacak olan ehliyet sınavı için son kayıt tarihi 01 Eylül 2012′ dir. Ancak ilkokul mezunları için ehliyet yasası yeni çıktığından dolayı sürücü kurslarında yığılmalar oluyor ve kontenjanlar erkenden doluyor.

20 Ekim 2012 Cumartesi günü ehliyet sınavı için sınav harçlarınızı ( 50 TL ) Vakıf, Ziraat ya da Halk bankasına gidip ehliyet sınavı için diyip sınav harcınızı yatırabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank’ın ATMlerinden de ehliyet sınavı harcınızı yatırabilirsiniz.

için bankaya harç yatırma tarihleri 03 Eylül – 28 Eylül 2012 Tarihleri arasında yapılacaktır.

Her yazılı sınavında olduğu gibi 20 Ekim 2012 Tarihinde yapılacak olan yazılı sınavın sonuçları da 3 hafta sonra açıklanacaktır. Yani bu yazılı sınavına girenler ehliyetlerini en erken aralık ayının başlarında alabilirler.

Bu sınava girecek arkadaşlar yılın son şanslı arkadaşları oluyor bir nevi çünkü her yıl sınav harçları ve ehliyet vergileri zamlanıyor. Bu yıl zamlanmadan alabilecekler için son sınav tarihi 20 Ekim’dir.

Tüm yazılı sınava girecek sürücü adaylarına başarılar dileriz.

Bir önceki yazımız olan İlkokul Mezunları Sürücü Kurslarının Kontenjanlarını Doldurdu başlıklı makalemizde ilkokul ehliyet, ilkokul mezunu ehliyet ve ilkokullar ehliyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazımızı tanıtan kelimeler:

20 Ekim Ehliyet Yazılı Sınavı” üzerine 6 düşünce

  1. quick

    baba yarın direksiyon sınavı var, hiç bişey bilmiyom, ya ne olur biraz ögretsen. meseleni hallet öyle ya ne meselesi baba yarın sınav var..

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>